Spektakl teatralny o Harrym Potterze

30 lipca miała miejsce premiera sztuki teatralnej, która nawiązuje do przygód Harry’ego Pottera osiem lat po wydarzeniach z ostatniej książki z serii. Widowisko cieszyło się ogromną popularnością, o czym świadczył fakt, że bilety sprzedawano nawet po kilka tysięcy funtów brytyjskich. Harry Potter i przeklęte dziecko eBook – scenariusz spektaklu – dostępny jest na razie w wersji anglojęzycznej.

Widowisko o Harrym Potterze w reżyserii Johna Tiffany’ego opowiada o losach dorosłego Harry’ego Pottera, który jako urzędnik Ministerstwa Magii wiedzie z pozoru spokoje życie w otoczeniu żony i trójki dzieci. Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć. Czarna magia zaczyna się odradzać, o czym przekona się również najmłodszy syn bohatera – Albus.

Harry Potter i przeklęte dziecko jest pierwszym autoryzowanym spektaklem teatralnym, który opowiada o przygodach znanego czarodzieja. Scenariusz, który został napisany przez Jacka Thorne’a, nawiązuje do wydarzeń z kultowych książek autorstwa J.K. Rowling. Dzień po premierze spektaklu odbyła się oficjalna premiera dwuczęściowego scenariusza, który został w wersji książkowej. Miliony fanów momentalnie sięgnęło po anglojęzyczną książkę, która już w pierwszych trzech dniach sprzedaży pobiła rekord dekady.

Harry Potter eBook

Oprócz wersji papierowej, scenariusz dostępny jest również w wersji elektronicznej. Harry Potter i przeklęte dziecko eBook również cieszy się dużą popularnością. Taka forma książki jest dogodna dla wielu milionów czytelników, ponieważ korzystanie z elektronicznych czytników pozwala na szybsze przyswojenie treści. W sieci działają tysiące stron internetowych, na których można zakupić scenariusz spektaklu w wersji elektronicznej.

Polskojęzyczna wersja książki zostanie wydana dopiero 22 października. Wielu fanów serii sięgnęło już po scenariusz w wersji angielskiej, jednakże istnieje spore grono czytelników, które wyczekuje na polskie wydanie. Pozostaje im uzbrojenie się w cierpliwość i czekanie na wielki powrót Harry’ego Pottera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *