Jak na ośnieżonym szczycie góry, czyli serwis www w top 10

Dla każdej strony internetowej najważniejszym kryterium jest pozycja w wynikach wyszukiwania. Znaleźć się na szczycie, czyli na pierwszej stronie SERP, a jeszcze lepiej w pierwszej trójce jest celem, który wyznacza sobie każdy ambitny posiadacz serwisu. W celu osiągnięcia powyższego przeprowadza się pozycjonowanie. Jednak przed wdrożeniem planowanych działań warto sprawdzić, jaką pozycję zajmuje strona na daną chwilę. Istnieje kilka sposobów na wykonanie tej czynności.

W sieci istnieją programy do weryfikacji pozycji serwisów na różne frazy kluczowe. Są też strony, na których online można sprawdzić bieżącą lokatę. Istnieje banalnie prosty sposób, by wykonać tę, zdawałoby się, karkołomną czynność.

Jak się do tego zabrać? I co nam będzie potrzebne?

Wystarczy komputer i wygodne miejsce do siedzenia. Opcjonalnie kubek czego pysznego do picia.
Otwieramy przeglądarkę w trybie incognito. Koniecznie. Omijamy w ten sposób filtry nałożone przez Google. Preferencyjne i lokalizacyjny. W okno wyszukiwania wpisujemy wybraną frazę, ogólną, lub long tail. Wystrzegamy się brandowych określeń związanych z adresem url (dlaczego? za chwilę). Teraz górny prawy róg. Przycisk „opcje”; rozwijana lista − pierwsza pozycja „ustawienia wyszukiwania”; sekcja „podpowiedzi wyszukiwania dynamicznego” − zaznaczamy ostatnią pozycję „nigdy nie używaj wyszukiwania dynamicznego” i przestawiamy suwak z „liczbą wyników na stronie” na wartość maksymalną; zapisujemy; jeszcze tylko wyskakujące okienko; i już mamy listę organicznych wyników wyszukiwania, w skrócie z angielskiego SERP.; wciskamy klawisz F3; w polu wyszukiwania wpisujemy adres domenowy (dlatego! − jak wyżej); jeśli serwis znajduje się w obrębie pierwszej setki, jego nazwa podświetli się na liście; łatwo policzyć, na którym miejscu się znajduje.

Sprawdzanie pozycji w SERP – teraz wiesz jakie to proste

Jak widać, zestaw czynności jest niezbyt skomplikowany i można dzięki niemu zweryfikować widoczność na wiele słów kluczowych nie wydając pieniędzy na wyrafinowane usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *