Dla małych i dużych, dla każdego!

Popkultura a Lalki Barbie

Na pewno każdy z nas słyszał i widział kultowe już lalki Barbie.  Zostały wyprodukowane przez amerykańska firmę Mattel. Przez wiele lat były na rynku najbardziej popularnymi zabawkami i najchętniej kupowanymi.  Wykonanie lalek, było bardzo solidne więc mogły służyć przez wiele lat. W popkulturze, lalki Barbie, były bardzo wykorzystywane. Pozostała niezliczona ilość gadżetów, a także filmów i seriali.

Zalety posiadania Barbie:

– świetnie spędzony czas na zabawie.

– rozwijanie wyobraźni.

– zawieranie nowych znajomości.

– nauka tolerancji do innych ludzi.

Docelowy wiek użytkownika.

Tak naprawdę te lalki barbie szybka wysyłka są dla każdego. Jeżeli osoba starsza postanowi kolekcjonować te zabawki, nie ma w tym nic złego.

Rodzaje Barbie.

Przez lata na rynku ukazało się bardzo wiele różnych lalek. Między innymi w ostatnich latach dużo bardziej otworzone się na inne wzorce niż „piękna blondynka” np. Pojawiła się lalka na wózku inwalidzki czy lalka z ciemnym odcieniem skóry. Jednym z popularniejszych lalek Barbie jest nastolatka nieidealna z trądzikiem. Dzięki takiej różnorodności dzieci uczą się tolerancji i zrozumiana takich ludzi, którzy według społeczeństwa są  ”inni”.

Akcesoria dla lalek.

Lalki często są sprzedawane z akcesoriami,  które pasują do danej charakteryzacji. Jeśli jest, to mama wiadomym faktem jest to, że dodatkiem do tej lalki będzie dziecko i akcesoria typu butelka czy nosidełko. Można również dokupić osobno akcesoria typu samochód czy duży dom. Nie każdy jednak wie, że można też samemu zrobić mebelki czy inne przydatne gadżety.

Rzeczy, które można zrobić samodzielnie:

– mebelki do domu

– ubrania różnego rodzaju np. robione na maszynie czy szydełku.

– gadżety typu laptop, tablet, telewizor, pralka.

Czy Ken to tez lalka barbie?

Ken to „chłopak Barbie”, ale czy jest lalka z uniwersum Barbie? Wielu ludzi twierdzi, że nie, ponieważ to osobne lalki z innymi schematami. Według producenta Ken to lalka z zestawu Barbie. Która jest nieodłączną częścią zestawów.