Czym jest bowling? Historia i zasady gry

Bowling – to bardzo popularna odmiana gra w kręgle, jest to gra towarzyska oraz sportowa. Stanowi świetną rozrywkę dla każdego dla amatorów i zawodowców Gracz musi strącić kulą w jak najmniejszej liczbie rzutów jak najwięcej kręgli tzw. pinów.

Bowling – historia gry

Podobno już w starożytnym Egipcie grano w kręgle, a dowody na to znaleziono w grobowcach. Pierwsze kule były wykonane z kamienia. W ciągu wieków popularność na te grę rosła, a w Anglii uważano nawet, że stała się zagrożeniem dla łucznictwa. Dlatego wprowadzono zakaz grania. Mimo to grano, ale w ukryciu. W Niemczech podobno były częścią ceremonii religijnych. Dawniej nazywana była grą w kule. Kręgle trafiły do innych narodów Niemców, Holandii, a także Ameryki.

Przełom w kręglach

Prawdziwy rozwój w tej gry nastąpił wtedy jak wprowadzono dziesięciu kręglową odmianę z kulą posiadającą otwory. Dzisiejsze kręgle są bardzo popularne grają w nie małe dzieci w domu, poprzez dorosłych grających w klubach, kręglarniach, centrach, tutaj nie trzeba specjalnych umiejętności albo techniki czy warunków fizycznych. Wystarczą chęci i to wszystko może tylko trzeba poznać zasady, które nie wymagają jakichś specjalnych lekcji.

Dzisiejsze kręgielnie są bardzo nowoczesne, wyposażone w dobry sprzęt do gry

Dzisiejsze kręgielnie szczycą się zautomatyzowanymi systemami, dzięki którym kula po rzucie trafia do gracza, a punkty liczy za nas maszyna. Można w nich zorganizować urodziny, imieniny, spotkania integracyjne. Często są to lokale, w których można zjeść, potańczyć. To bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, spotkania się ze znajomymi.

Kręgle podbijają świat w tym Polskę. Prawie w każdym większym mieście jest jeden albo kilka takich miejsc gdzie można pograć sobie w kręgle. Przy kręglach można odpocząć, odreagować na stres, przyjemnie spędzić czas oraz nawiązać kontakty towarzyskie. Kręgielnie mają jeszcze jeden duży plus można z nich korzystać przez cały rok nie patrząc na pogodę, czyli aktywnie a niekoniecznie na powietrzu. Można się wybrać do kręgielni jak brakuje nam pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Wynika, że ma same zalety i faktem jest, że jest najatrakcyjniejsza grą towarzyską i sportową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *